Про телемарафон
У бюджеті на 2025 рік на таку розвагу як телемарафон виділяють 1,5 мільярди наших податків.
Якби мене попросили описати його образно, то я би порівняла його з балконом бабушатніка — там можна знайти лижу, педалі "Аиста", банку варення епохи Брєжнєва, виводок тарганів і скелет попереднього власника. Нафталін у помаді, який би здох в умовах здорової конкуренції.
Те, що пацієнт здох добре бачать у Брюсселі. У новому звіті Європейська комісія висловила занепокоєння щодо фінансування телемарафону з держбюджету і його об’єктивності. Дипломатичною мовою там написано таке, що необхідно переглянути, чи марафон справді є "найкращою платформою для забезпечення вільного обміну думками між українцями".
А ще прямо ткнули носом у те, що на каналі Рада показують якусь політичну порнуху, хоча головним його завданням за статутом є "поширення інформації про парламентську діяльність, зокрема про роботу представників парламентської опозиції".
Але Єрмак і його однокурсники вважають, що самі розумні. І тому на люди виліз міністр культури Точицький, який потужно захистив дорогу цяцьку.
"Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, акцентуючись на стійкому розвитку медіаінфраструктури. Наша мета — створити простір для правди та свободи слова, і ця робота триває щодня", — підкреслив міністр.
Людською мовою це означає — ми хочемо цей адмінресурс за ваші бабки аби виграти вибори.
Між тим на тижні я мала честь бути запрошеним журналістом на зустріч із Посолом ЄС в Україні Катериною Матерновою.
Можу сказати, що ці кручу-верчу там бачать наскрізь. І допомагатимуть народу України, реформі децентралізації, ЗСУ, підтримці реформ. Державі, а не конкретним прізвищам.
Телемарафон консервує величезну кількість медійного стафу у старих наративах. Хоча у нашому житті є нові виклики і теми, де якісні українські медійники могли бути топами в Європі.
Так, Матернова визнала, що Європі інколи тяжко знати протидію російській пропаганді.
"Зараз в ЄС визнають, що на значну частину наративів про Україну мають вплив російські. Водночас є менше здатності усвідомити їхній вплив та як насправді працює російська дезінформація в Європі. Наприклад, досить відомий наратив про українську корупцію все ще дуже стійкий. Існує новий російський наратив про те, що Россія перемагає, а Україна програє, і начебто росіяни мають здатність бути сильнішими саме завдяки своїм наративам, а не силі", - розповіла дипломатка на зустрічі.
Левова частина роспропаганди спрямована проти України і колишньої сфери впливу СРСР у Східній Європі. Тож ключ у наших руках — і хто перший навчиться відкривати ним двері, той стане топом в Європі. Але це точно не про телемарафон.